Spravodajský portál TV Panoráma

(T) Žarnovická cena mala 11. ročník

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Víťaz „Desiatok“ O. Benke (vľavo) preberá pohár od Ľ. Budinského   Pod názvom Žarnovická cena zorganizovali MO SZTŠ a ŠSK Žarnovica v poradí už 11. ročník súťaže v streľbe z veľkokalibrovej pištole na 30 rán.

Uskutočnila sa v nedeľu 8. októbra na strelnici Jamina v Rudne nad Hronom za účasti 11 strelcov, čo je o jedného menej ako pred rokom. Z nich bolo päť z usporiadajúcich organizácií, čo je taktiež o jedného menej ako pred rokom. Opäť to bola posledná súťaž z krátkych guľových zbraní a uskutočnila sa za nepríjemného chladného počasia, navyše miestami aj s dažďom.

   Súťažilo sa bez rozdielu kategórií a víťazstvo si výkonom 272 kruhov presvedčivo vystrieľal Karol Ihring, člen M-ŠSK Žiar nad Hronom. Druhý, s 248 kruhmi, bol Dušan Bublák, člen ŠSK Handlová. Len o jediný kruh menej mal člen oboch usporiadajúcich organizácií Anton Kukla a skončil tretí.

Umiestnenie ďalších žarnovických strelcov: 5. Igor Bohuš, 7. Ľubomír Budinský, 9. Pavel Ozank, 11. Peter Reck.

  Víťazná trojica (zľava) D. Bublák, K. Ihring a A. Kukla Opäť bola aj dodatková súťaž „Desiatky“. V nej sa víťazom stáva ten kto ako prvý zasiahne dvakrát desaťbodový kruh, pričom v každom kole sa strieľajú len dve rany. Tentoraz sa rozhodlo už v druhom. V ňom Ondrej Benke (ŠSK Handlová) strelil aj druhú desiatku a stal sa víťazom. Doplniť však treba, že okrem neho v 1. kole desiatku strelil aj K. Ihring, a v druhom jednu aj I. Bohuš.

   Odmenou pre víťaznú trojicu i víťaza dodatkovej súťaže boli športové poháre, ktoré im odovzdal riaditeľ súťaže Ľubomír Budinský, podpredseda oboch usporiadajúcich organizácií. Súťaž bola realizovaná s finančnou podporou Mesta Žarnovica.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

Like Box

Social Links

Zdieľať na...

Podobné články